Léčebné kúry HEAD SPA jsou doporučovány formou 5 aplikací v pravidelných týdenních intervalech. Lze je samozřejmě aplikovat i jednorázově.Služba obsahuje: konzultaci se zákazníkem, trichologická diagnostika vlasu pomocí tricho kamery, výběr vhodné HEAD SPA kúry. Aplikace, mytí, kondicionér, HEAD SPA kúry lze kombinovat se službami: foukaná, střih foukaná.Typy regeneračních Spa kúr podle zacílení:

  • Regenerační kúra pro zničené a velmi poškozené vlasy HEAD SPA REBUILDING

Rebuilding je hluboké regenerační ošetření, které ovlivňuje vlasovou hmotu podle stupně poškození vlasů. Kompletní vlastní program, který dodává vlasovému vláknu jeho základní komponenty, jako jsou bio-mimetické rostlinné bílkoviny, které opravují strukturální poškození rekonstrukcí molekulární struktury keratinu, kyselina hyaluronová, dále lipidy, které vytvářejí ochrannou vrstvu na kutikule a stopové prvky a minerály, které dodávají sílu, jemnost a odolnost. Kúra se do vlasů zažehluje pomocí „studené“ žehličky Infrared Hair Remedy, která léčí barvené, zcitlivělé a poškozené vlasy. Zlepšuje jejich vzhled a krásu, vlasy jsou zdravé na první pohled. Ultrazvuk a infračervené světlo pro uzdravení a prozáření vlasového vlákna. Rebuilding regenerační kúru je doporučováno aplikovat formou 5ti ošetření v pravidelných týdenních intervalech. Lze je samozřejmě aplikovat i nárazově.

Časová náročnost procedury: 90-120min + čas foukané podle délky vlasů

  • Citlivá pokožka – kúra HEAD SPA SOOTHING

Kúra je vhodná na svědivou pokožku, citlivou, zarudnutou s pocitem pálení. Je vhodná i pro děti na jejich jemnou pokožku.Jedná se o jemné ošetření šamponovou neetoxylovanou lázní, která zanechává pokožku čistou a bez podráždění. Osvěžující a jemné balsamikové extrakty poskytují okamžitou úlevu a mají silný protizánětlivý účinek. Biodynamicky pěstovaný smil zklidňuje zarudnutí a podráždění. Organická aloe vera stimuluje tvorbu kolagenu a urychluje hojení. Žlutodřev zvyšuje přirozenou obranyschopnost pokožky. Účinek kúry podporujeme masáží.

Časová náročnost 40min + čas foukané podle délky vlasů

  • Pokožka s lupy – kúra HEAD SPA PURIFYING

Kúra je vhodná pokud se tvoří na pokožce lupy – suché nebo mastné šupiny. Lupy jsou nevzhledné a musíme s nimi bojovat cíleně. Při proceduře kombinujeme antimikrobakteriální a osvěžující přírodní extrakty, jako je biodynamicky pěstovaný tymián, organický rozmarýn a biotechnologické extrakty jako je crinipan – čištící molekula, která účinně bojuje s bakterií malassetia furfur způsobující lupy, a biolin, sladké probiotikum stimulující plodnost “hodné” bakterie, to vše pro posílení a vyvážení přirozené obranyschopnosti pokožky hlavy. Účinek kúry podporujeme masáží.

Časová náročnost  40min + čas foukané podle délky vlasů

  • Mastící se pokožka – kúra HEAD SPA REBALANCING

Vyvážení mastné vlasové pokožky a navrácení komfortu a svěžesti je možné prostřednictvím intenzivního ošetření, které je vhodné podpořit pečujícím programem i pro domácí použití. Mastné vlasy mají častou potřebu mytí, dochází tak výraznému vysušování délek a konečků vlasů. Vlasy plihnou do dvou hodin po umytí, tvoří pramínky a působí tak dojmem řídkých vlasů. Při proceduře je z pokožky hlavy a vlasů velice jemně a šetrně odstraněná přebytečná mastnota. Přináší svěžest a dokonale čistí vlasy a vlasovou pokožku, k tomu využívá detoxikační a stahující bílou amazonskou hlínu, stimulační a biodynamicky pěstovanou mikronizovanou šalvěj a ploštičník, rostlinný extrakt, který potlačuje enzymy odpovědné za nadměrnou produkci kožního mazu.

Časová náročnost 40min + čas foukané podle délky vlasů

  • Detoxikace vlasové pokožky a vlasů 100% organická péče kúra HEAD SPA HERBS & CLAY CLEENING CLEANSER.

Salonní péče spojuje čtyři vzácné ingredience. 100% detoxikační přírodní byliny a amazonský růžový jíl umožňují jemnou čistící exfoliaci. Jíl a zcela „čistá“ směs tří éterických olejů obohacuje více vjemový rituál a navozuje pohodu. Tímto rituálem dochází k odstranění stresu a toxinů, naopak vlasy a vlasová pokožka získává potřebnou vitalitu a energii. Stres, agresivní vlivy a intenzivní každodenní život zatěžují rovnováhu celého organismu, včetně kůže a vlasů. Péče využívá pouze biodynamického rozmarýnu, organické přesličky, fair-trade získaného amazonského růžového jílu a mýdlové ořechy, ucelená harmonizující péče dodává vašim vlasům a vlasové pokožce vitalitu. Rovnováha s vesmírem pro zvýšení efektivity. Měsíc má vliv na výsadbu a sklizeň rostlin, určuje odliv a příliv, má dokonce vliv na plodnost a porodnost, zvyšuje růst vlasů a rovněž má pozitivní vliv na krásu. Biodynamické zemědělství také úzce souvisí s dodržováním lunárního kalendáře. Péče Herbs & Clay Peeling Cleansing ve spojení s měsíční fází zvyšuje sílu a účinnost. Jakým způsobem?

Dorůstající měsíc (z novu do úplňku). Při dorůstajícím Měsíci jsou mízy stromů v plném proudu. Kořeny absorbují potravu, rostliny výrazně rostou. V tuto dobu je ideální čas pro péči antioxidační, pro posílení vlasové pokožky a detoxikaci vlasového vlákna. Do kúry se doporučuje přidat esenciální oleje ANTIOXIDANT BLEND nebo STRENGTHENING BLEND

Ubývající měsíc (od úplňku k novu).S ubývajícím Měsícem se tempo zpomalí, odpočinek pro přípravu nového začátku. To je ten správný čas k provedení uklidňující, čistící a zklidňující péče nejen pro vlasovou pokožku, ale i vlasové vlákno. Do kúry se doporučuje přidat esenciální olej RELAXING BLEND

Časová náročnost  40min + čas foukané podle délky vlasů

  • Ztráta vlasů – kúra HEAD SPA HAIR-LOSS

Projevy a okolnosti: velký stres, špatný krevní oběh, špatná strava, nedostatek určitých vitamínů, některé druhy léků, které mají vedlejší účinky způsobující úbytek vlasů, genetické předpoklady, hormonální změny – způsobené například poruchou štítné žlázy, ale i nerovnováhou testosteronu. Kúra zlepšuje kvalitu vlasů a zlepšuje jejich ukotvení ve folikulu, což prodlužuje životnost vlasu (anagenní fáze), navrací vlasům jejich přirozený objem. Účinek kúry podporujeme masáží.

Časová náročnost 30min + čas foukané podle délky vlasů

  • Head Spa kúra MalibuC Crystal

Malibu C je řešením pro každý typ vlasů a pokožky hlavy. Ty přicházejí do pravidelného kontaktu s vodou obsahující minerály, které zůstávají na vlasech a trpí nedostatkem lesku a nežádoucím odstínem barvy. Minerály a chlor obsažené ve vodě se přichytávají na vlasy, kde oxidují a způsobují jejich stárnutí. Protože vlas obalují a vrství se na něm, tak pak může při styku s barvou, nebo jiným chemickým ošetřením dojít k agresivní reakci. Minerály také způsobují nepřesné určení výšky tónu vlasů. Výsledná barva je tak změněna nánosy minerálů na vlasech. MalibuC Crystal účinně zbavuje vlasy všech těchto nánosů a dokonale je očistí a detoxikuje i vlasovou pokožku. Head spa kúra MalibuC Crystal se doporučuje každé 3 měsíce na odstranění nánosů minerálů, silikonů, vodního kamene a dalších škodlivin nabalených na vlasech před barvením vlasů a pro zářivý lesk vlasů.